środa, 18 listopada 2009

Internet jest po naszej stronie

W natłoku obowiązków związanych z opieką i wychowaniem pofpolów, niezmiernie trudno jest znaleźć czas na realizację własnych marzeń. Nie pozostajemy jednak bezczynni i każdą (jedyną) wolną chwilę tygodnia spędzamy na przekopywaniu serwisów ogłoszeniowych. Jak na razie bez widocznych rezultatów, choć nie ustajemy w poszukiwaniach.

Ogólnie rzecz biorąc mieszkania są. Można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Co jakiś czas pojawiają się nawet takie, które interesują również nas. Niestety. Jest ich bardzo mało.
Do ciężkiej pracy, jaką jest poszukiwanie wymarzonego lokum, zaprzęgamy najnowsze technologie. Oczywiście bez Internetu byśmy się nie obyli. Ostatnio najczęściej odwiedzane przez nas strony to:
 • gratka.pl - duży serwis ogólnopolski. W ofercie nieruchomości, poza mieszkaniami, są również domy, grunty, garaże, lokale użytkowe. Gratka, jako taka, zamieszcza również ogłoszenia z innych dziedzin: motoryzacyjne, związane z pracą i turystyką. Ogłoszenia o sprzedaży mieszkań często mają dołączone zdjęcia a czasem krótkie filmiki. Serwis udostępnia swoje poradniki oraz specjalny dział o programie "Rodzina na swoim".
 • dominium.pl - krakowski serwis mieszkaniowy. Oferta ogłoszeniowa ograniczona do Krakowa i województwa małopolskiego. Ogłoszenia obejmują również domy, działki i lokale. W serwisie można znaleźć praktycznie wszystkie nowe inwestycje, które są rozpoczęte, bądź dopiero planowane w Krakowie wraz z opisami i wizualizacjami. Są tu również ogłoszenia z rynku wtórnego.
 • domiporta.pl - ogólnopolski serwis nieruchomości z ogłoszeniami kupna i sprzedaży mieszkań, domów, działek, garaży i wynajmu pokoi. Zawiera również katalog projektów domów oraz ogłoszenia z rynku komercyjnego.
 • oferty.net - duży serwis ogólnopolski z ogłoszeniami zarówno z Polski jak i z zagranicy. Organizują targi, mają poradniki i udostępniają raporty z rynku nieruchomości.
Jeżeli chodzi o zawartość powyższych, to generalnie wszędzie jest to samo. Ogłoszenia się powtarzają. Najczęściej mieszkania wystawiane są przez pośredników na kilku z tych portali jednocześnie. Jednak czasem zdarzają się oferty "prywatne". To co oczywiście przeważa w takich serwisach nad papierowymi wydaniami gazet z ogłoszeniami, to możliwość szybkiego i łatwego wyszukiwania konkretnych ofert z dokładnością, do miasta, dzielnicy, ulicy, ceny, metrażu, i wielu innych parametrów. Z czego z lubością korzystamy.
Co ciekawe, czasem to samo mieszkanie w kilku serwisach ma inną cenę. Dlatego, nawet jak już mamy upatrzone jakieś lokum, to na wszelki wypadek warto szybko rzucić okiem do pozostałych serwisów.
Dzięki Internetowi, mimo, że mamy dwójkę bardzo wymagających dzieciaków, i mimo, że jesteśmy w stanie raz w tygodniu poświęcić raptem 11 minut na poszukiwania naszego wymarzonego mieszkania, jesteśmy pełni optymizmu i zapału. Przed naszymi oczami przewijają się setki ogłoszeń na sekundę, kolorowe zdjęcia przeplatają się z kiepskiej jakości skanami rzutów i komputerowo generowanymi wizualizacjami. Nasze palce zgrabnie przebiegają po touchpadzie i jeszcze jednym klawiszu podczas segregowania, katalogowania i odrzucania coraz to kolejnych propozycji. Co chwila powietrze przecinają okrzyki: "Patrz! - Za małe!", "To! - Bez balkonu!", "Kliknij tutaj! - Przecież to GdynnNNNIIIIAA!!!" oraz "W tej kuchni nie ma drzwi!".
Wszystko pięknie i wspaniale, ale tak na prawdę to wygląda zupełnie inaczej. Nie ma zapału i szukamy raczej od niechcenia. A jak już coś znajdziemy, to okazuje się, że jest za drogie i wtedy obrażamy się na cały świat...
Ale nie ustajemy, bo przecież ono gdzieś tam jest.
wykop.pl

4 komentarze:

 1. poszukiwania mieszkania to faktycznie długi proces. Ale nie dawajcie się... szukajcie a znajdziecie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy za miłe słowa. Nie będziemy się dawać i na pewno coś znajdziemy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poszukiwanie mieszkania jest prawie jak polowanie na swoją drugą połówkę - dużo emocji, mało efektu i czas leci i leci. Przeglądając portale z ogłoszeniami można wpaść w zachwyt, jednak rzeczywistość to weryfikuje (to cudowne, jak odpowiednie zdjęcia mogą się różnić od rzeczywistości;)). Jednak trzeba wciąż próbować, bo dobry wybór pozostanie z nami przez długie lata.

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy powinien mieć w tym kraju internet. Takie jest moje zdanie.

  OdpowiedzUsuń

Reklamy

Dotacje

Jeżeli chcesz finansowo wesprzeć tego bloga, możesz użyć poniższego przycisku.

Programy partnerskie