sobota, 31 stycznia 2009

Street View w Polsce

Każdy zapewne widział mapy satelitarne świata, które upublicznia Google. Natomiast nie każdy wie, że Google ma jeszcze coś takiego jak Street View. Czym jest Street View? Jest to zbiór milionów zdjęć, lecz tym razem nie satelitranych a takich zwyczajnych, które są zrobione na ulicach całego świata. Zdjęcia te są publikowane w ten sposób, że możemy sobie urządzać wirtualnie spacery np. po moście Golden Gate, Times Square oraz po wielu innych lokalizacjach w miastach Ameryki, Australii, Japonii czy Europy.

Niestety, jeżeli chodzi o tę ostatnią, to mimo, że możemy przy pomocy Google oglądać rzymskie Koloseum, lub paryską Wieżę Eiffel'a, to już widoku polskich miast w ramach Street View nie uświadczymy.

Ale, co Google jeszcze się nie udało, to udało się pewnej rumuńskiej firmie. Pod adresem www.norc.pl mamy możliwość pospacerować sobie po czterech miastach Polski. Wrażenia są niesamowite, szczególnie jeżeli jesteśmy w stanie zajrzeć na ulice, które znamy na co dzień. My wypatrzyliśmy nasz samochód stojący pod oknem. Zdjęcia są w miarę aktualne - wyglądają na zeszłoroczne lato. Próbowaliśmy określić dokładnie, który to był dzień, ale to ciężka sprawa. Może Wam się uda.

Całe to Street View, to niby taka ciekawostka, ale może się też okazać przydatnym narzędziem dla kogoś poszukującego mieszkania. Pod warunkiem, że szuka go w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu bądź Poznaniu, bo na razie tylko te miasta są tu prezentowane. Przyda się, jeżeli chcemy sprawdzić jak w letni dzień wygląda okolica nieruchomości którą jesteśmy zainteresowani. A przy odrobinie szczęścia można obejrzeć nawet samą nieruchomość i to pod różnymi kątami. Ponadto warto sprawdzić dokładnie jak tam dojechać, bo samo "palcem po mapie" może w niektórych sytuacjach nie wystarczyć.

Po tym jak już obejrzeliśmy zdjęcia naszej okolicy, kilka miejsc wartych obejrzenia, oraz wielu miejsc nie wartych zachodu, sprawdziliśmy też drogę na oddział położniczy. Tak na wszelki wypadek. Bo jeszcze nie znamy dnia ani godziny.wykop.pl

1 komentarz:

  1. usługa chyba jeszcze w powijakach... fajnie jednak by było zobaczyć street view googla w polsce, ciekawe kiedy ruszą?

    OdpowiedzUsuń

Reklamy

Dotacje

Jeżeli chcesz finansowo wesprzeć tego bloga, możesz użyć poniższego przycisku.

Programy partnerskie