sobota, 24 stycznia 2009

Uwaga na spadające ceny

Ceny spadają, albo już za chwilę zaczną spadać. Przyczyn jest wiele. Oto najważniejsze.

Skutki światowego kryzysu finansowego dotrą do Polski. W Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii ceny nieruchomości spadły w trakcie ostatnich 12 miesięcy o 20-50 proc. Podobnych przecen można się spodziewać u nas.

Deweloperzy przestali budować. Z nowych inwestycji, które deweloperzy planowali na 2009 r. 85 proc. zostało już wstrzymanych. Analitycy szacują, że wraz z powolnym, ale systematycznym nabywaniem mieszkań w realizowanych obecnie projektach całkowita dostępna oferta będzie ulegała zmniejszeniu.

Niższa dostępność kredytów hipotecznych oraz oczekiwania kupujących co do dalszego spadku cen. Już obecnie ceny transakcyjne znacząco różnią się od cen wywoławczych.

Pogorszenie ogólnej sytuacji gospodarczej i spodziewany wzrost bezrobocia. A największe spadki cen dotkną mieszkań w starych budynkach.

Po takiej lekturze strach wychodzić na ulicę, żeby nie oberwać w głowę jakąś spadającą ceną. My tymczasem zacieramy rączki i bacznie obserwujemy dalszy rozwój sytuacji.


wykop.pl

2 komentarze:

  1. Na moje oko znakomity blog. Bardzo potrzebny i "od środka". Chyba okradnę bank i kupię sobie mieszkanie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy za miłe słowa. Niniejszym, komentarz ten zajmuje pierwsze miejsce w konkursie: "Kto, jako pierwszy, skomentuje naszego bloga". Zgodnie z zasadami, nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest uścisk dłoni Prezesa. Nagrodę prześlemy pocztą, jak tylko poznamy adres Anonimowego ;)

    A co do okradania banków, to polecamy bycie Prezesem (szczególnie banku) - niezła fucha i żaden kryzys nie straszny ;)

    Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń

Reklamy

Dotacje

Jeżeli chcesz finansowo wesprzeć tego bloga, możesz użyć poniższego przycisku.

Programy partnerskie